HIZLI MENÜ
X KAPAT
X KAPAT

Kırıkkale’nin Yeşil ve Mavi Diyarı

Obaköy-Yeşil Vadi

DETAYLI BİLGİ

Kırıkkale’nin en önemli eğlence ve dinlenme alanlarından Obaköy ve Yeşil Vadi, Ankara’dan geliş yönünde en önemli uğrak noktalarındandır. Ziyaretçiler açısından önemli etkinlik alanlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi Çeşginir Köprüsü ve Kanyonu

Çeşnigir

DETAYLI BİLGİ

Tarihi Çeşginir Köprüsü, Kızılırmak’ın içerisinden geçtiği Çeşnigir Kanyonu, kanyonu tepeden gören cam teras, kanyon kenarındaki yürüyüş parkuru, kanyon içerisinde tekne turu, yöresel ürünler satış alanımız ve birçok güzelliği burada bulacaksınız. 

Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı

Dinek Dağı

DETAYLI BİLGİ

Şehrin yorgunluğundan kaçıp Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı’na gelerek göl kenarında konumlandırılmış bungalov evlerde konaklama zevkini tadabilir, ailenizle ata binebilir, ok atabilir, büyük salıncaklarda sallanabilir, Kırıkkale'ye özgü lezzetleri tadabilir, Dinek Dağı’nın muhteşem havasıyla huzur bulabilirsiniz.

Macera ve Eğlencenin Merkezi

Macera Park

DETAYLI BİLGİ

Çok çeşitli oyun alanlarını barındıran ve önemli bir teknik altyapıya sahip olan tesisimizin paintball, dev salıncak, okçuluk, tırmanış, zipline gibi etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz eğlence alanlarında enerjinizi boşaltabilirsiniz. Macera Park Kırıkkale, öğrencilerin, çalışanların ve ailelerin doğal ortamda, kültür ve sportif faaliyetlerini yapabilmeleri için gerekli tüm donanımlara sahip bir tesistir.

Karaahmetli Tabiat Parkı

Karaahmetli

DETAYLI BİLGİ

Piknik, kamp, yürüyüş... Bir gününüzü birçok aktivite ile burada geçirebilir, kuracağınız çadırla hem nehrin hem de gecenin huzurunu burada hissedebilirsiniz. Birçok balık çeşidini bulabileceğiniz bu alanda balık tutabilir ve mangalınızı yakabilirsiniz.

Tarihte Yolculuğa Çıkmak İçin Sulu Mağara

Sulu Mağara

DETAYLI BİLGİ

Esrarengiz ve büyülü atmosferiyle iyi vakit geçirmeniz ve güzel fotoğraflar çekmeniz için ideal bir lokasyon. Kayaların arasından gelen suyun biriktiği havuzlu alanı kapsayan 115 metrelik bölüm turizm amaçlı olarak gezilebilmektedir.

Hasandede Türbesi Ve Camisi

Hasandede

DETAYLI BİLGİ

Anadolu’nun çok renkli inanç mozaiğinin önemli bir parçası olan Hasandede 16. yüzyılda yaşamış olup Hoca Ahmet Yesevi ekolünün önemli bir şahsiyetidir. Türbenin yanında Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan cami bulunmaktadır.

Uçsuz Bucaksız Lavanta Tarlaları Arasında Renkli Anlar

Lavanta Vadisi

DETAYLI BİLGİ

Kırıkkale - Samsun kara yolu güzergahında bulunan Lavanta Vadisi’nde, uçsuz bucaksız lavanta tarlaları arasında renkli anlar yaşamak size çok iyi gelecek. Lavantaların arasında salıncağa binebilir, eğlenceli anlarınızı renkli fotoğraflar ile ölümsüzleştirebilir, Kırıkkale’nin yöresel ürünlerini temin edebilirsiniz.

Hacı Taşan Kültür Merkezi

Taş Mektep

DETAYLI BİLGİ

Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep) müzik dinletisi ile kendiniz bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Taş Mektep sizi geçmişte bir yolculuğa sürükleyecek. Neşet ERTAŞ, Hacı TAŞAN gibi ustaların ezgileri ile burada eskiyi yad edeceksiniz. 

“Kralların Ressamı” Rahmi PEHLİVANLI

Rahmi Pehlivanlı

DETAYLI BİLGİ

Dünya çapında ün kazanmış çok önemli bir ressamımızdır. “Kralların Ressamı” olarak anılan Rahmi PEHLİVANLI’nın doğduğu evi ve eserlerini görerek hayat hikayesini dinlemek için müzemizi ziyaret edebilirsiniz.